Smyčcová kvarteta českých skladatelů (kostel sv. Mikuláše)

Galerie

30. ročník hudebně dramatického festivalu Lomnické kulturní léto.

Účinkuje: Graffovo kvarteto.

Graffovo kvarteto patří mezi přední české soubory střední generace a navazuje na bohatou interpretační tradici české kvartetní školy. Soubor byl založen v roce 1997 a oceněn celou řadou laureátských titulů na mezinárodních soutěžích, za interpretaci kvartetů Leoše Janáčka pak obdržel dvakrát cenu Nadace Leoše Janáčka (2001, 2003). V roce 2005 získalo kvarteto zvláštní cenu francouzské asociace "Forum Voix Etouffés" a v roce 2008 prestižní Cenu Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a zařadilo se po bok držitelů této ceny, nejvýznamnějších českých komorních souborů.

Na uměleckém růstu Graffova kvarteta se za dob jeho studií podíleli členové Janáčkova kvarteta, zásadním způsobem soubor umělecky ovlivnil prof. Jerry Horner (člen slavného amerického Fine Arts Quartet), se kterým kvarteto spolupracovalo v letech 2006 až 2017.

Graffovo kvarteto vystoupilo na stovkách koncertních pódií tří světadílů v rámci významných koncertních cyklů. V poslední době se soubor představil také na mnoha významných hudebních festivalech, například na Pražském jaru. Nahrávky souboru pořídily rozhlasové a televizní stanice nejen v Evropě, ale i v zámoří. Graffovo kvarteto realizovalo rovněž nahrávky na CD, které opakovaně získaly titul "Nahrávka měsíce" na prestižním britském hudebním portálu MusicWeb International.

Repertoár Graffova kvarteta obsáhl za 25 let činnosti kolem 150 děl komorní literatury, soubor spolupracoval ve větších komorních obsazeních s celou řadou významných umělců. Kvarteto je rovněž rezidenčním souborem uměleckého cyklu VOX IMAGINIS, který probíhá ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně.

Graffovo kvarteto uvedlo celou řadu světových premiér děl významných hudebních skladatelů a mnohé skladby byly souboru věnovány.

Koncert je uveden v rámci projektu Rok české hudby.

Prodej vstupenek od 2. 5. 2024 od 9 hodin na www.divadlo.kislomnice.cz nebo v Turistickém informačním centru na náměstí.

Pořadatel si vyhrazuje právo odebrat určitý počet vstupenek před zahájením předprodeje. Změna programu vyhrazena.

Informace o akci a jejím konání