TIK TIK

Galerie

Komedie Komorního divadla Kalich Praha, která upoutá diváky hned na začátku svou neobvyklostí i živým humorem.

Autor: Laurent Baffie. Překlad: Jaromír Janeček. Režie: Jakub Novota.

V čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém: trpí „tikem“, chcete-li obsedantní neurózou, s kterou se těžko žije. Starší vydavatel chrlí v nevhodnou dobu sprostá slova, taxikář vše přeměňuje v čísla, žena si stále ze strachu před bakteriemi myje ruce, druhá kontroluje kabelku a žije ve stresu, že zapomněla vypnout plyn, zamknout byt, mladý muž nesmí stoupnout na čáru a dívka, která opakuje své koncové věty. Všichni věří v pomoc světoznámého odborníka, u kterého se museli objednat dlouho předem, jenže ten se zdržel kvůli zpoždění letadla. Pacienti překonávají zábrany, seznamují se se svými tiky a nakonec zkouší sami na sobě skupinovou terapii…

Autor bravurně ovládá proměny nálad, humor, který neomylně vyvolává smích, a nakonec i dojetí nad lidmi, kteří potřebují lidský vztah. Nápaditě zvládl i překvapivý závěr hry.

Svými netradičními postavami připravil velké herecké příležitosti pro Terezu Kostkovou, Kristýnu Frejovou, Šárku Kubíkovou, Josefa Poláška, Václava Knopa, Jaromíra Noska.

Délka představení: 120 minut včetně přestávky

Rezervace a prodej vstupenek v ceně 420 Kč (1. - 10. řada v přízemí, lože) a 390 Kč (11. - 15. řada v přízemí, balkón) již od 1. 6. 2022 od 9 hodin na www.divadlo.kislomnice.cz nebo v Turistickém informačním centru.

Délka akce: 120 minut

Informace o akci a jejím konání